Dr.Horák - koncerty a CD

domov

Môj Dr.Horák

mailing list

 

U nás môžete platiť

U nás príjmame
 

Info: Mladým chýba vojna. Nový videoklip a singel skupiny Billy Barman


fotka

Mladým chýba vojna. Nový videoklip a singel skupiny Billy Barman

Kapela BB sa rozhodla naraz zverejniť svoj nový videoklip a zároveň svoj nový singel s názvom Mladým chýba vojna.

 

Ide o prvý singel z pripravovaného nového albumu, ktorý kapela plánuje vydať v roku 2016. Pesnička vznikla na jar tohto roku a kapela na nej pracovala v štúdiu skoro 5 mesiacov. Nešlo o klasický tvorivý proces, kedy kapela nahodí pieseň v skúšobni, zaranžuje ju a ide ju nahrať do štúdia. Väčšina aranžmánov vznikla priamo v štúdiu. Iné boli aj postupy pri nahrávaní, napr. basová gitara bola nahratá ako úplne posledný nástroj. Špecifickú tvár piesni dodali najmä bicie, ktoré zaobstaral hosťujúci bubeník Ivan Kormaňák (mimochodom prvý bubeník kapely Billy Barman, ktorý momentálne pôsobí v kapele ITM Smile). V záverečnom zbore môžu fanúšikovia počuť hosťujúcich vokalistov Laskyho z kapely Para a Mareka Rakovického z kapely Lavagance, ktorý je zároveň producentom nahrávky.

Pieseň je zložená z dvoch akoby samostatných piesní a má vyše 5 minút, nejde teda o ľahké sústo. „Od začiatku sme vedeli, že song nemá štandardnú singlovú dĺžku, čo môže byť problém hlavne v rádiách, ale neriešili sme. Proste takto sme to cítili. Sú to akoby dve zrastené piesne. Bez tej druhej časti by nefungovala prvá časť a opačne“, hovoria autori piesne Juraj Podmanický a Jozef Vrabel.

Klip má na svedomí zohraný tím šikovných mladých ľudí. O produkciu sa postaral Lousy Auber (FB - LousyAuber) a novovzniknuté filmárske štúdio Filmaari      (FB - filmaari). Réžie sa chopila Jana Suržinová, za kamerou stála talentovaná Anna Smoroňová, strih zaobstaral Miro Cibi Gerbel. Štýlové handry do klipu dodal Buffet Clothing (FB - BuffetClothing), ktorého šéf Michal Darila si súčasne zahral hlavnú rolu.

Keďže je pieseň zložená z dvoch hlavných celkov, aj klip je rozdelený na dve časti - časť v meste a časť v prírode. Obe sú prepojené hlavnou postavou putujúceho mladého muža.

A o čo vlastne v novom klipe ide? Filmári samotní o klipe hovoria, že ide o „jednoduchý príbeh o putovaní za niečím, čo je celkom blízko.“

 

 
 
Skupina Billy Barman funguje od roku 2008 a na konte má dva albumy – Noční jazdci (2010) a Modrý jazyk (2013). Pred pár dňami skončila slovenské turné s kapelou Puding pani Elvisovej.

 
Dalšie správy