Tejto stránke čoskoro odzvoní. Vyskúšajte náš nový web →

Dr.Horák - koncerty a CD

domov

Môj Dr.Horák

mailing list

 

U nás môžete platiť

U nás príjmame
 

Album

 
obal albumu

Almost True Story

Free Faces

LP

  € 30.00

kúpiť

      

FREE FACES – ALMOST TRUE STORY – reedícia albumu, po prvýkrát na LP - vychádza v našom Pavian records.

Iba niekoľko rokov trvala aktívna existencia dnes už kultovej skupiny Free Faces (1997-2001). Napriek tomu, že počas týchto rokov vydali len dva albumy, ich hudba je stále aktuálna a patrí k najosobitejším slovenským hudobným počinom.  

Členovia skupiny –  Oskar Rózsa,  Maroš Hečko, Marcel Buntaj a Andrej Šeban - patria dodnes k najzaujímavejším a najinvenčnejším hudobníkom slovenskej scény a i keď sa každý z nich dnes venuje svojim sólovým projektom, to čo sa im podarilo vytvoriť v spoločnom zoskupení, najmä ich prvý album Almost True Story, si celkom určite zaslúžilo opätovné vydanie.

Album vyšiel pôvodne v roku 1998. Pozadie jeho vzniku je pomerne kuriózne, keďže  hudobníci pôvodne v štúdiách Opusu nahrávali ako štúdiová skupina album s Richardom Müllerom jeho album Nočná optika. Ten však, podľa spomienok vtedajších zúčastnených, na nahrávanie nechodieval a tak hudobníci využili, že mali k dispozícii štúdio a postupne nahrali  skladby uvedeného albumu.

Maroš Hečko spomína: „Pieseň Nothing happens nakopla kapelu. Bola to naša prvá pieseň, ktorá nás zadefinovala a určila energiu, ktorá Free Faces charakterizovala. Preto otvára Almost True Story. Jej posolstvo? Nič sa nedeje, ideme si zahrať. Album zase uzatvára pieseň It´s gone now. Lebo už je po všetkom.“

Niektoré z piesní vznikli na anglické texty beatnického básnika Lawrenca Ferlinghettiho, dva texty dodal Roman Gal a pod zvyšné texty  sa podpísal Maroš Hečko. Hudobne bol album – tým, že vznikal priamo v štúdiu - trochu iný, ako živé vystúpenia skupiny. Tie boli charakterizované a vyhľadávané pre obrovskú živú energiu, ktorá išla z hudobníkov a najmä pre skvelú improvizačnú schopnosť všetkých členov skupiny. Štúdiová práca na albume  v sebe nesie viac premyslených kompozícií a hudobnej disciplíny, z celkovo 12 skladieb sú tri signované ako Free Faces, pod zvyšné sa autorsky podpísal tandem Hečko/Rózsa. Okrem členov skupiny na albume hrajú Martin Burlas, Martin Ďurdina a Igor Sabo. Nahrávka vznikla pod hudobnou réžiou Oskara Rózsu a Free Faces, Oskar Rózsa je podpísaný aj pod súčasným remasteringom albumu.

Album Almost True Story vyšiel v roku 1998 v nezávislom vydavateľstve Silberman ako CD. Skupina po jeho vydaní absolvovala vypredané turné po Slovensku a skladby z albumu sa dostali aj do vysielaní rádií i vysielania TV. Za album získali cenu Hudobnej akadémie v kategórii Objav roka, Nahrávka roka a Obal roka. Je príznačné, že skupina na prenos odovzdávania cien, prenášaný TV, neprišla. Naplánované bolo aj zahraničné turné, v jednaní bolo aj vydanie albumu v zahraničí. Doba a podmienky tomu však neboli naklonené a aj cesty jednotlivých hudobníkov sa napokon na nejakú dobu rozišli.


Album vychádza v reedícii a vôbec po prvýkrát na LP vo vydavateľstve Pavian Records. 

SIDE A

01 NOTHING HAPPENS – 3:38

02 DIVA – 4:02

03 CHORAL – 4:07

04 FOOLY BEAR – 4:14

05 WALTZ – 5:05

SIDE B

06 DOCTOR SAYS – 3:20

07 PARANOID NETS – 4:45

08 GOD IS UNEMPLOYED – 4:19

09 MIDNIGHT IN EUROPE – 5:08

SIDE C

10 WALK AROUND&ROLL IN – 5:29

11 PURIFIED – 5:21

12 IT´S GONE NOW – 5:45

SIDE D

13 BROOKLYN – 3:33

14 NO LOVE – 5:54

15 SHE´S DOING IT TWICE – 3:56

 

https://www.youtube.com/watch?v=2Hs3evKEQGE&list=PLSs-wGoXyxeE0Jv8PWlMUYU59reL_A_jk&index=2

 


 

detailné informácie

Dopor. cena: € 30.00
| Více
Zľava: 0 %
Naša cena: € 30.00
Label Pavian Records
Dátum vydania 2020
Žánre alternativerock
Kat. číslo 8588006156300