Dr.Horák - koncerty a CD

domov

Môj Dr.Horák

mailing list

 

U nás môžete platiť

U nás príjmame
 

Album

 
obal albumu

Bude nám dobre

JuSt

MP3CD+MP3 free

  € 10.00

kúpiť

      

 

Slovenská hudobná scéna je od novembra bohatšia o jeden nevšedný pesničkový album.

 

JuSt - Juraj Strásky – spevák, gitarista a autor piesní a textov, prichádza so svojim druhým autorským počinom Bude nám dobre.

 

Ten prvý vyšiel v minulom roku v produkcii Tomáša Slobodu pod názvom Poďme preč.  Krátko po vydaní bol nominovaný do longlistu na Radio Head Awards v kategórii Debut roka. Jurajova hudobná púť sa však začala skôr. Už v roku 2010 vydal EP s názvom Budem hrať, o niečo neskôr vyšla ďalšia jeho skladba na kompilácii Demovica Naostro Rádio_FM a potom už nasledoval prvý samostatný album.

Jurajovu hudbu asi najpresnejšie charakterizujú jeho vlastné slová: „ Milujem pesničky, jednoduchú formu, ktorá má nápad. Milujem ich skladanie, nahrávanie a hranie.“ Niet sa čo čudovať, veď ako inak by to mohlo byť u muzikanta, ktorého srdcovkami sú také mená ako The Beatles, Bob Dylan, The Doors, Neil Young, či z tých neskôr narodených Beck, Peter Doherty alebo Elliott Smith.

Čas medzi vydaním oboch autorských albumov strávil Juraj skladaním piesní a aktívnym hraním zväčša v akustickom duu s gitaristom Ladislavom Tvrdým. A práve s ním sa pustil aj do nahrávania a aranžovania nových piesní na album, ktorý práve vychádza vo vydavateľstve Pavian Records. Album prináša celkovo 12 piesní, všetky až na skladbu Quiet man (kde sa na hudbe spolupodieľal Jurajov spoluhráč L. Tvrdý), sú z autorského pera samotného Juraja Stráskeho. Juraj je aj autorom všetkých textov na albume, jediným textom v angličtine na pesničku Quiet man prispel Timothy Eldridge. Hudobne sa na albume podieľali okrem samotného Juraja Stráskeho (gitary, spev) multiinštrumentalista Ladislav Tvrdý, Roland Uškovitš (bicie), Peter Sandanus (saxofón, spev) a Lenka Jombíková (spev).

Takmer celý album nahrávali v Jurajovom štúdiu, bicie potom v štúdiu KAMOTO Miroslava Širáňa, ktorý sa zhostil aj masteringu. O vzniku albumu a jeho nahrávaní Juraj hovorí:  „V poslednej dobe som veľa  počúval prvé albumy od Neila Younga, sériu  American od Johnnyho Casha, veľmi ma oslovil Beckov album Morning Phase  a mnoho ďalších interpetov, ktorí miešajú klasické štýly ako folk, country, blues. V tejto atmosfére som chcel nahrať nové veci a Laco so svojou hrou do toho presne zapadol. Veľmi nás to spolu bavilo a myslím, že zvuk nových piesní sa nám podaril. Hrali sme sa len so živými nástrojmi a zvukmi a mali sme z toho naozaj radosť. Základ tvoria akustické gitary, ku ktorým sme pridávali rytmiku, basu a postupne to čo, nám práve napadlo a na čo sme mali chuť. V piesňach sa postupne vynárajú zvuky elektrických gitár, harmoniky, ukulele, rôzne piána, organy, saxofón, rôzne perkusie, melotrón atď. Jedine v skladbe Vlci sa experimentuje aj so slučkami a samplami  - fujár, sitár a perkusií.“

Výsledkom je album plný osobných civilných výpovedí o živote a jeho prežívaní, o radostiach i smútkoch, ktoré život prináša a o potrebe uvedomovania si a vychutnávania každej chvíle, ktorú je nám umožnené prežiť naplno. „Texty na novom albume sú menej abstraktné. Sú v nich zachytené reálne zážitky, postavy a miesta. Napríklad v piesni Jeseň sa vyskytne náš pes Nina. Výlet je o krásnom meste Primošten, kde je stará kamenná vináreň s úžasnou atmosférou, pred ktorou len tak sedíte, popíjate víno a pozorujete okolie“. To všetko podfarbené výbornými hudobnými výkonmi s veľmi citlivým aranžmán, krásnym zvukom gitár a nekomplikovaným, ale o to pôsobivejším doprovodom ostatných nástrojov je samo osebe najlepším odporúčaním k tomu, vypočuť si nový album Juraja Stráskeho Bude nám dobre.

Pri jeho počúvaní vám totiž bude naozaj dobre.

 

 
 

 


 

detailné informácie

Dopor. cena: € 10.00
| Více
Zľava: 0 %
Naša cena: € 10.00
Label Pavian Records
Dátum vydania 2015
Žánre popfolkrock
Kat. číslo PM0094-2

tracklist

stiahnuť # názov čas ukážka cena zdarma
stáhnout 01 Bude nám dobre 03:41
přehrát
€ 0.60  
stáhnout 02 Jeseň 04:19
přehrát
€ 0.60  
stáhnout 03 Môžeš ísť 02:35
přehrát
€ 0.60  
stáhnout 04 Vlci 03:25
přehrát
€ 0.60  
stáhnout 05 Ráno 03:54
přehrát
€ 0.60  
stáhnout 06 Nič viac 03:03
přehrát
€ 0.60  
stáhnout 07 Poďme von 03:17
přehrát
€ 0.60  
stáhnout 08 Starý a zlý 02:57
přehrát
€ 0.60  
stáhnout 09 Výlet 03:33
přehrát
€ 0.60  
stáhnout 10 Život 03:27
přehrát
€ 0.60  
stáhnout 11 Idem domov 03:12
přehrát
€ 0.60  
stáhnout 12 Quiet man 03:11
přehrát
€ 0.60  
Komplet: € 5.99